
Vakantiehuis bij Cesky Krumlov (13 km.) 10
1Huiscode: ZB 634
5 personen
2 Slaapkamer(s)
Internet beschikbaar
Huisdieren toegestaan
Omschrijving
Dit knusse vakantiehuis ligt net buiten het dorpje Holubov, in Zuid-Bohemen. Aan de rand van het Blanský Woud (het beschermde natuurgebied Blanský Les) en aan de voet van de berg Kleť (1084 m.). Prachtige bosrijke omgeving met diverse kleine vijvers. Vanuit het huis loopt u zo het bos in!
In de omgeving is van alles te doen. In Krasetín (2 km.) kunt u met de lift naar de top van de berg Kleť. Op deze berg staat de oudste uitkijktoren van Tsjechië, met een observatorium. Na een pittige wandeling kunt u in Krasetín ook een verkoelende duik nemen in het frisse boszwembad. Ook vlakbij liggen de ruïnes van de burcht Dívcí Kámen. Vanaf het vakantiehuis een mooie wandeling of fietstocht van 3 kilometer.
Natuurlijk mag u Český Krumlov (13 km.) niet overslaan. Dit prachtige stadje lijkt zo te zijn weggelopen uit een sprookjesboek en wordt beschermd door Unesco. In Český Krumlov kunt u trouwens ook zeer goed kanoën, raften, fietsen en wandelen. Of heerlijk slenteren door de kleine straatjes, een terrasje pikken en lekker shoppen. Nog zo'n Unesco pareltje is het authentieke dorpje Holašovice (12 km.) en daar niet ver vandaan liggen kasteel Hluboka en de fraaie stad České Budějovice (19 km.)
Wat verder weg (39 km.) maar met de auto prima te bereiken is het Lipnomeer. Hier kunt u genieten van het strandleven. Heerlijk zwemmen, een bootje of surfplank huren of gewoon lekker luieren. Voor een mooi uitzicht over het meer gaat u naar Lipno nad Vltavou, hier kunt u het boomkronenpad lopen. Er is ook een leuke speeltuin hier. Zwemmen kan ook vlakbij het vakantiehuis. In Holubov (1,5 km.) en in Třísov (2,5 km.) liggen 2 zwemmeertjes.
Rondom het huis ligt een groot, niet omheind grondstuk met tuinmeubels, een vuurplaats en een barbecue. U kunt de auto bij het huis parkeren.
In zowel Holubov als in Křemže is een kleine supermarkt. Grotere supermarkten in Český Krumlov en České Budějovice Verschillende restaurantjes op 2-3 km. afstand.
Indeling
Begane grond:
- entree
- woonkamer met zit- en eethoek, satelliet TV, radio/cd-speler
- keuken met o.a. 4-pits fornuis en magnetron
- badkamer met douche en wastafel
- apart toilet
1e Etage:
- slaapkamer nr. 1- met een 2-pers. bed
- slaapkamer nr. 2- met een 2-pers. bed en een 1-pers. bed en balkon
Extra's
- kampvuurplaats
- barbecue
- wifi
Bijkomende kosten
- waarborg € 150, ter plaatse te voldoen
- huisdieren € 20 per week, ter plaatse te voldoen
- energiekosten naar verbruik, ter plaatse te voldoen
- toeristenbelasting, ter plaatse te voldoen
- bedlinnen, handlinnen en keukenlinnen aanwezig
Verblijfsduur | Vertrekdatum | Huurprijs | |
---|---|---|---|
1 Week | t/m 14-10-2023 | € 395,- | |
2 Weken | t/m 21-10-2023 | € 790,- | |
3 Weken | t/m 28-10-2023 | € 1185,- |
Bijkomende kosten
Verplicht |
|||||
Borg | € 150,00 |
Borg
€ 150,00 |
|||
Energiekosten |
Energiekosten
|
||||
Toeristenbelasting |
Toeristenbelasting
|
||||
Extra's |
|||||
Huisdier mee | € 20,00 |
Huisdier mee
€ 20,00 |
Legenda
|
Beschikbare periodes |
|
Aanbiedingen |
|
Niet beschikbaar |
|
Geselecteerde dag |
Algemene indruk
Locatie
Service
Prijs/kwaliteit
Schoonmaak
Inrichting
Kindvriendelijkheid
Wellness
10
10
10
10
10
10
10
10
1 beoordelingen
Omgeving is super zoals ik gewend ben. Het was een heel fijn plekje en gaan we zeker vaker heen. Genoeg te doen in de omgeving, wat niet ver rijden is.Gemiddelde beoordeling
10,0Algemene indruk
10Locatie
10Service
10Prijs/kwaliteit
10Schoonmaak
10Inrichting
10Kindvriendelijkheid
10Wellness
10
Boheems Woud, Sumava Nationaal park
De Šumava, ook wel Boheems Woud, is het grootste Nationale Park (CHKO) van Tsjechië, en bestaat voor ongeveer 80% uit bossen.
Samen met het Duitse gedeelte (Bayrischer Wald), vormt dit het grootste natuurgebied van Midden-Europa. Nergens in Europa vindt u zo’n uitgestrektheid van bossen, oerbossen en veengebieden.
Men noemt deze streek niet voor niets “de groene longen van Europa”.
De Šumava loopt vanaf Plzeň tot aan de Duitse en Oostenrijkse grens en vanaf het Lipnomeer naar Železná Ruda.
De reizigers die van uitgebreide wandeltochten en ruige natuur houden zijn in de Šumava op de juiste bestemming.
Overal in het beschermde natuurgebied Šumava zijn informatiecentra te vinden, hier kunt u informatie vragen over waar u het beste kunt genieten van de prachtige natuur.
Zo kunt u heerlijk wandelen op de top van de hoogste berg Plechtý 1378 meter boven zeeniveau. Of juist een prachtige wandeltocht maken in het eeuwenoude oerbos Boubinsky bij Vimperk. Dit stadje (met eigen brouwerij, ook leuk) noemt men de poort naar het Boheems Woud en hier begint de zogenaamde “golden trail”. U kunt hier urenlang wandelen zonder dat u iemand tegen komt.
Eén van de meest indrukwekkende wandelroutes in het Nationaal Park Šumava is het Medvědí stezka oftewel Berenpad. Het pad heeft een lengte van 14 kilometer en loopt van het treinstation Ovesná naar het treinstation Černý Kříž. U komt hier geen beren meer tegen, de laatste is in 1856 gespot.
Deze route loopt ook langs het Schwarzenberský plavební kanál, gegraven voor het transport van hout naar de Donau.
Maar overal in de Šumava zijn wandelpaden en educatieve tochten uitgezet, ook speciaal voor kinderen. Mocht u niet willen wandelen maar toch interesse hebben in de natuur en cultuur dan kunt u gebruik maken van de ecologische 'groene' bussen die u langs de belangrijkste toeristische routes brengen .Ook deze informatie kunt u bij de informatiecentra krijgen.
De mountainbiker komt in deze streek niets tekort, en zijn veel mooie routes en afdalingen te maken. De niet geoefende fietser zal het wat lastig hebben in de bergen, maar ook in de omgeving van het Lipnomeer kunt u geweldig fietsen. Op diverse plaatsen zijn fietsen te huur, zelfs e-bikes, met helmen, kinderzitjes en fietskarren.
Verder is de Šumava een paradijs voor de sportievelingen die van kanovaren en raften houden. U kunt geweldige tochten maken op de Vltava die in de Šumava ontspringt en dwars door het land kronkelt, totdat ze zich samenvoegt met de Elbe. Ook westelijker kanoën op de rivier de Otava is een belevenis
Maak een wandeling of fietstocht langs de rivier de Vydra, deze rivier begint als een klein stroompje, en veranderd in één van de wildste Tsjechische rivieren met enorme granieten rotsblokken en watervallen. Het gedeelte tussen Antýgl and Čeňkova Pila is het meest mooie stuk. Er loopt een fietspad langs de rivier, ook geschikt voor rolstoelen.
Er is niet alleen maar rust en natuur in de Šumava, ook de toerist die wat meer roering verwacht komt hier aan zijn trekken. Om te beginnen natuurlijk het grote en drukke Lipnomeer, maar ook de prachtige historische stadjes en de geweldige kastelen.
Vanuit Železná Ruda en Špičák (in de winter een populaire skibestemming) kunt u veel tochten maken, zowel per auto, te voet als per fiets.
Bezoek bijvoorbeeld het Zwarte Meer (Černé Jezero) of het Duivelsmeer(Čertovo Jezero). Beide natuurlijke gletsjermeren zijn diep (>35 m) en hooggelegen. In dit bergachtige gebied zijn dan ook veel valleien. Echt een aanrader!
Natuur, hiking routes:
► Het natuurreservaat Bílá Strž en de gelijknamige waterval, mooie vallei
► Černé jezero (Het zwarte meer), met zwarte waterspiegel
► Medvědí stezka oftewel Berenpad
► Povydří wandelroute, 7 km route langs de rivier en de canyon
► Obří hrad, wandeling vanaf Popelná u Nicova, 1,5 km. naar de overblijfselen van het fort. de zogenoemde "Stenen Zee"
► Boubín oerbos, bereikbaar vanaf Kaplice, 6 hiken door één van de oudste bossen van Midden-Bohemen
► Schwarzenberger kanaal, één van de meest bijzondere waterwerken door de mens gemaakt.
Kastelen:
► Kasteel Kašperk in Kašperské Hory, 14e-eeuws kasteel met opvallende torens
► Kasteel Rabí is de grootste burchtruïne van Bohemen, al van voor de 12e-eeuw
► Kasteel Velhartice, kasteel werd in de 13e eeuw gebouwd in de vallei van de rivier de Ostružna uitkijkend op de heuvels van Šumava
► Kasteel in Hluboká nad Vltavou
► Burchtruïne van Vítkův Hrádek, hoogst gelegen van Tsjechië, met een prachtig uitzicht
► Burchtruïne Starý Herštejn, voorheen een koninklijk kasteel uit de 12e eeuw.
Interessante stadjes:
► Sušice, het mooie (gouddelfers) stadje. Schilderachtig gelegen in het dal van de rivier Otava
► Klatovy, historisch stadje met de Zwarte Toren (Černá věš). Vanaf de top heeft u een prachtig uitzicht
► Domažlice, grootste plaats in de regio, geheel onder monumentenzorg
► Český Krumlov is één van de mooiste historische stadjes in Tsjechië. Het staat in zijn geheel onder monumentenzorg van UNESCO
► České Budějovice, mooie binnenstad met prachtig stadsplein. Bekend van Budweiser bier
► Passau, net over de grens met Duitsland met een prachtige Dom en op de splitsing van drie rivieren
► Holašovice op de Werelderfgoedlijst van UNESCO
Actief:
► Het bevaren van de rivier de Otava vanaf Čeňkova pila is een fantastische en onvergetelijke ervaring
► kanovaren over de Vltava, dwars door de natuur...echt prachtig
► Bikepark Špičák, dwars door het bos en over de skigellingen. Fietsen zijn te huur, met skilift naar boven
► Lanový park Libín, het grootste adrenalinepark (abseilen en touwpark) van Midden-Europa
► de berg Kleť, ten noorden van Český Krumlov met prachtige uitkijktoren
Bekijk al onze accommodaties in Boheems Woud, Sumava Nationaal park
Zuid-Bohemen
Zuid Bohemen (Jizni Cechy) is een prachtige streek in het zuiden van Tsjechië en loopt van Tábor in het noorden tot aan het Lipnomeer in het zuiden.
Ten westen van Zuid Bohemen ligt de Šumava, ten oosten vindt u Moravië.
De hoofdstad van deze streek is České Budějovice en de regio beslaat meer dan 10.000 m².
In deze omgeving is veel historische erfgoed te zien, zijn er mooie oude steden vol leven en cultuur, prachtige gotische kerken, dromerige renaissancekastelen, mooie kloosters, en bijzondere visvijversystemen.
Er is geen grote industriële bedrijvigheid en daardoor zijn er veel nationale parken, en is de prachtige natuur goed bewaard gebleven.
In de omgeving van České Budějovice en Třeboň vindt u talloze visvijvers, dennenbossen en uitgestrekte veenmoerassen.
Het ruige Šumava gebergte, Het Novohradské gebergte en Blanský les liggen in het zuiden van de regio. En het gebied ten oosten van Jindřichův Hradec noemt men Boheemse Canada.
Ten noorden van Třeboň vindt u de grote visvijvers Rožmberk,Velký Tisý en Malý Tisý, die samen een groot watervogelreservaat en natuurreservaat (Třeboňsko) vormen. Zoals bijna overal in Tsjechië mag er alleen gevist worden met een vergunning.
Ook zijn er in deze omgeving veel educatieve wandelpaden te vinden. Overigens in heel Zuid-Bohemen kunt u geweldig wandelen en fietsen. Er zijn veel uitgezette paden, voor specifieke informatie bij u in de omgeving verwijzen wij graag door naar de toeristenbureautjes
Zuid Bohemen is een waar paradijs voor de sportieve vakantieganger die ook van mooie stadjes, oude dorpjes en de natuur houdt.
Maak bijvoorbeeld een wandeling door één van de mooiste valleien van Zuid Bohemen, Stezka toulavý bij Tábor. Een wandelroute van 15 km of 30 km langs de rivier de Lužnice, waarbij u prachtige vergezichten heeft o.a. op de rotsen en kasteel Příběnice. U wandelt via de rotsentunnel en de Kettingbrug in Stádlec en bereikt ten slotte het pittoreske kuuroord Bechyně met zijn kasteel en het hoge rotsenklooster.
Of maak een rivier cruise in de omgeving van České Budějovice en Hluboká nad Vltavou. U kunt dit ook uitbreiden met prachtige fietstochten in de directe omgeving. Het gebied is zeer toeristisch en u kunt op diverse plaatsen fietsen huren.
Een bezoekje aan Hluboká nad Vltavou is sowieso een must; bekijk hier het prachtige sprookjeskasteel en de kasteeltuinen.
Zo’n 7 km. ten noorden van Hluboká nad Vltavou liggen overigens ook nog de ruïnes van het jachtkasteel uit 1357 Karlův Hrádek. U kunt het gemakkelijk te voet of per fiets bereiken via een prachtig pad vanaf Purkarce.
Zuid Bohemen heeft een heerlijk klimaat waarbij de zomers warmer zijn dan in Nederland. Het gebied is zeer waterrijk, met veel meren met strandjes waar u heerlijk kunt zwemmen, zonnen en ook bootjes kunt huren.
Bovendien zijn er een groot aantal waterparken en zwembaden te vinden.
Maar er is veel meer:
Kastelen en monumenten:
► Sprookjeskasteel in Hluboká nad Vltavou
► Blatná waterkasteel
► Červená Lhota, het rode kasteel, Prachtig Renaissance kasteel gebouwd in de 14e eeuw
► Kasteel Landštejn, één van de belangrijkste Romaanse bouwwerken in Midden Europa, 13e-eeuw
► Kasteel Orlík, prachtig gelegen aan het enorme Orlikmeer.
► Kasteel Vimperk, tweede helft 13e eeuw. Groot fort langs “the golden trail” wandelroute
► Kasteel Zvíkov, ook wel de koning van de Tsjechische kastelen (1234)
► Kasteel Dívčí Kámen, burchtruïne boven op een klif, uitkijkend op de Křemžský rivier
► Graftombe van Schwarzenberg in Třeboň, gelegen aan de zuidkant van het meer van Svět
► Cisterciënzerklooster in Vyšší Brod, mooie kanotochten hier ook!
► Bechyně kasteel, boven op een rots met uitzicht op de Lužnice rivier. Ook een Minorietenklooster
► Kasteel Rožmberk, ook mooi om te bezoeken vanaf het water met een kano
► Tábor, gotisch gemeentehuis in het oude centrum.
Interessante stadjes:
► Písek, met de oudste nog overgebleven stenen brug van Bohemen
► Český Krumlov is één van de mooiste historische stadjes in Tsjechië. Het staat in zijn geheel onder monumentenzorg van UNESCO
► České Budějovice, mooie binnenstad met prachtig stadsplein. Bekend van Budweiser bier
► Holašovice op de Werelderfgoedlijst van UNESCO
► Třeboň, historische stad in een zeer waterrijk en visrijk (karper) gebied
► Jindřichův Hradec, mooi historisch stadje met één van de mooiere kastelen
► Telč,met een prachtig plein (UNESCO) op de grens met Moravië
Actief:
► kanovaren over de Vltava, dwars door de natuur...echt prachtig
► Čertova Stěna oftewel "Duivelsmuur". Geweldig natuurverschijnsel, zee van grote keien.
► historische spoorlijn van Tábor naar Bechyně
► smalspoorlijn van Jindřichův Hradec naar Nova Nová Bystřice, historische stoomtrein
► neem de skilift in Zadov naar de top van de 1105 meter hoge berg. Daar treft u een mooie uitkijktoren en een adrenalinepark aan
► Zandduinen van Vlkova, een uniek natuurgebied en heerlijk om te wandelen
► Chynov grot vlakbij Tábor, laat u inspireren door het kleurenpallet
► Šelmberk, burchtruïne uit de 14e-eeuw, nu een mooie uitkijktoren